APRIL 2024

Wygraj w Solitaire - Wskazówki i porady od ekspertów gry w 2024

Opanuj najlepsze wskazówki i sztuczki, aby wygrać w pasjansa

Najlepsze porady dotyczące pasjansa od profesjonalnych graczy

Autor: Elizabeth Miller | Ostatnia aktualizacja: 11 Lipiec 2023 | Sprawdzenie przez: Robert Moore

ZAUFANY EKSPERT ZAUFANY EKSPERT
Mistrzostwo Elżbiety w Pasjansie, pielęgnowane przez trzy dekady gry i rygorystycznych studiów, uczyniło ją innowacyjnym i wysoce cenionym ekspertem, zaufanym zarówno przez entuzjastów, jak i początkujących graczy. O nas Elizabeth Miller

Gra, która jest wymagająca, strategiczna i idealna do samodoskonalenia to Pasjans Klondike lub po prostu Pasjans. Aby cieszyć się wieloma korzyściami oferowanymi przez tę grę, musisz opracować własną strategię, a także postępować zgodnie z zalecanymi przez nas wskazówkami i sztuczkami.

Wyjaśnimy kilka wskazówek, które poprawią współczynnik wygranych i ułatwią grę.

Jak poprawić grę w pasjansa

Kiedy grasz w pasjansa, pierwszą rzeczą, którą musisz zapamiętać, są zasady. Drugą rzeczą, którą musisz zapamiętać, jest cel gry. Będziesz starał się przenieść wszystkie karty na stosy fundamentowe, układając karty tego samego koloru w kolejności rosnącej.

Pasjans Klondike to jedna z najprostszych gier w pasjansa, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebna jest solidna strategia. Właściwa strategia może stanowić różnicę między wygraną a przegraną. Przyjrzyjmy się więc teraz strategii pasjansa.

Ostrożnie rozważ swoje ruchy

Odkrywanie ukrytych kart, dobieranie kart z zasobów, natychmiastowe przenoszenie kart na stosy fundamentów i tworzenie pustego stosu tableau to tylko niektóre z ruchów, które można wykonać w grze Pasjans.

Zawsze pamiętaj, że to, że możesz wykonać ruch, nie oznacza, że powinieneś go wykonać. Po pierwsze, musisz rozważyć, czy dany ruch może ci pomóc na dłuższą metę, czy nie. Jeśli pomoże ci tylko na krótką metę, powinieneś go unikać.

Na przykład, możesz przenieść trójkę kier do stosu fundamentów na początku gry. Może się to wydawać przyzwoitym ruchem, ale powinieneś go unikać. Trójka kier może zostać umieszczona na czwórce pik i pozwolić na umieszczenie na niej dwójki pik lub trefl i odkrycie ukrytych kart.

Krótko mówiąc,przed wykonaniem ruchu należy zastanowić się nad możliwościami.

Ustalanie priorytetów kolumn

Grę należy zawsze rozpoczynać od przesunięcia kart w stosach tableau. Pozwoli to odkryć zakryte karty, a także przygotować się do umieszczenia przydatnej karty w kolumnach, gdy zostanie ona pobrana z magazynu.

Ponadto pozwoli to zaoszczędzić czas, ponieważ nie będziesz musiał przeszukiwać stosu, aby znaleźć ruch, co będzie bardzo pomocne podczas gry w pasjansa na czas.

Zarządzanie ręką

Najlepiej jest unikać przenoszenia kart o niskim rankingu z rankingiem 5 lub niższym z magazynu do kolumn na początku.

Ponieważ każda karta ma swój odpowiednik, taki jak 4 pik dla 4 trefl, możesz poczekać, aby odkryć odpowiednik z kart do gry w tableau. W ten sposób możesz odkryć więcej kart na stole i zwiększyć swoje szanse na wygraną w pasjansie.

Granie w pasjansa na czas - Rozpocznij stosy asów

Asy i dwójki należy od razu przenieść do talii fundamentowych. Posiadanie dwójki w kolumnach tableau nie przyniesie żadnych korzyści, ponieważ może ona blokować inne karty, a na jej wierzchu można umieścić tylko asa. W miarę postępów w grze dwójka może stać się ciężarem i zatrzymać postępy, jeśli nie zostanie przeniesiona w odpowiednim czasie.

Unikaj przenoszenia 2 na 3

Umieszczanie 2 na 3 jest częstym błędem, który popełniają nawet doświadczeni gracze. Faktem jest, że 2 nie pomoże ci odsłonić żadnych kart, ponieważ as może zostać od razu przeniesiony na stos fundamentowy. Uniemożliwi natomiast przeniesienie 3 i innych zakrytych kart znajdujących się pod nią na stosy fundamentowe, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Możesz więc pozostawić 2 w magazynie, dopóki nie pojawi się pasujący as.

Najpierw odwróć górną kartę magazynową

Możesz natychmiast dobrać wierzchnią kartę z talii, zanim zrobisz cokolwiek innego. Da ci to jeszcze jedną opcję, a być może górna karta okaże się kluczową częścią układanki w tej grze karcianej.

Zwróć uwagę na króle i asy

Tylko króle mogą być umieszczane na pustym miejscu, a asy są pierwszymi kartami umieszczanymi na czterech stosach fundamentowych. Musisz pamiętać o rolach tych specjalnych kart i odpowiednio ich używać.

As na wierzchu stosu zablokuje pozostałe karty, a król musi zawsze zaczynać się na spodzie stosu. Aby wygrać w pasjansie, należy prawidłowo używać tych kart.

Strategie pasjansa - zacznij od dłuższych stosów

Przenoszenie kart z większych stosów odblokuje więcej opcji i pozwoli na przekształcenie ich w mniejsze stosy. Możesz zrozumieć korzyści płynące z przenoszenia kart z większych stosów, ignorując większe stosy tylko przez jedną grę, a zobaczysz, o ile trudniej jest wygrać.

Równomierne rozprowadzanie stosów Tableau

Nowi gracze chcą uzyskać natychmiastową satysfakcję z ukończenia pojedynczego stosu. Powinieneś jednak starać się mieć zrównoważone stosy i nie mieć bezużytecznych pustych kolumn lub dużych stosów.

Posiadanie zrównoważonych stosów pozwala uzyskać więcej możliwości odblokowania ukrytej karty i ogólnie lepszą grę.

Nie opróżniaj slotów Tableau bez króla

Przed utworzeniem pustej kolumny należy najpierw poszukać króla, którego można w niej umieścić. Jeśli nie widzisz króla, możesz poczekać, aż się pojawi. W przeciwnym razie pusta kolumna okaże się bezużyteczna.

Pamiętaj o budowaniu fundamentów

Niektórzy ludzie chcą przenosić karty na fundamenty, gdy tylko mają taką możliwość. Jednak karty, które są wyższe niż dwa, mogą być przydatne do ujawniania innych kart i wykonywania ruchów w tableau.

Właściwym momentem na rozpoczęcie przenoszenia kart do fundamentów jest zbliżanie się do końca gry. Przenoś karty tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie przydadzą się później.

Kolor króla ma znaczenie

To, czy umieściszczerwonego czy czarnego króla na pustej kolumnie, może być różnicą między płynną a trudną grą. Powinieneś zawsze spojrzeć na dostępne karty i zobaczyć, który król powinien zostać umieszczony w pustym tableau.

Na przykład, jeśli widzisz Damę Kier i Waleta Pik, powinieneś wybrać Czarnego Króla. Możesz poczekać chwilę, jeśli pożądany kolor króla nie jest jeszcze dostępny.

Wszystkie sztuczki i wskazówki, które udostępniliśmy, z pewnością poprawią twój wynik w pasjansie podczas gry online. W rzeczywistości można je zastosować do większości pasjansów i stać się prawdziwym mistrzem tej gry. Zawsze bądź cierpliwy i rób przerwy, gdy poczujesz się zmęczony. Wiemy, że w krótkim czasie staniesz się zawodowym graczem w pasjansa.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Wskazówki i porady dotyczące pasjansa - najczęściej zadawane pytania

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących porad i sztuczek związanych z pasjansem:

Co powinienem zrobić, gdy rozpocznie się gra w pasjansa?

Wykonuj ruchy tylko w obrębie tableau i dobieraj tylko pierwszą kartę ze stosu, aby mieć więcej opcji. Pomoże ci to mieć solidny start i łatwiejszą grę.

Jaka jest najważniejsza wskazówka, o której należy pamiętać podczas wykonywania ruchów w Pasjansie?

Zawsze pamiętaj, że każdy ruch jest ważny i wpływa na resztę gry. Musisz więc rozważyć, jak dany ruch może wpłynąć na grę i sprawdzić, czy warto go wykonać.

Co powinienem zrobić z 2 kartami w Pasjansie?

Dwójka powinna pozostać na ręce lub w stosie kart do momentu pojawienia się pasującego asa, a następnie powinna zostać przeniesiona na podłoże wraz z asem. Ponieważ karta 2 nie pomaga w odkrywaniu żadnych kart, najlepiej od razu przenieść ją na podłoże.

Jaka powinna być strategia postępowania z 2 kartami tej samej rangi i koloru?

Dwie karty o tej samej randze i kolorze to karty takie jak król pik i król trefl. Kiedy masz do czynienia z takimi kartami, musisz zwrócić uwagę na szczegóły i spróbować zobaczyć, która karta może być bardziej korzystna.

Co należy zrobić po opróżnieniu slotu tableau?

Król powinien zostać natychmiast przeniesiony na puste miejsce w tableau. Po umieszczeniu króla możesz zacząć umieszczać inne karty, takie jak dama i walet, aby zbudować sekwencję.

O czym należy pamiętać budując fundamenty Ace?

Nigdy nie przenoś kart do fundamentów, dopóki nie upewnisz się, że nie będziesz ich później potrzebować do wykonywania ruchów w tableau. Przedwczesne przeniesienie kart na podłoże może spowodować ich zablokowanie. Natychmiastowe przeniesienie asów i dwójek jest bezpieczne, ale wszystkie inne karty należy przenieść po dokładnym rozważeniu.