APRIL 2024

Poradnik dla początkujących - Spider Solitaire i jak wygrać (2024)

Dowiedz się, jak grać w Pasjansa Pająk dla początkujących

Pasjans Pająk dla początkujących 2024 Przewodnik

Autor: Robert Moore | Ostatnia aktualizacja: 29 Czerwiec 2023 | Sprawdzenie przez: Elizabeth Miller

ZAUFANY EKSPERT ZAUFANY EKSPERT
Robert Moore posiada 30 lat doświadczenia jako znawca Pasjansa i Mahjonga, zagłębiając się w ich zasady i zaawansowane strategie tych klasycznych gier. O nas Robert Moore

Czy zacząłeś zbyt często wygrywać w pasjansa? Znudziło ci się ciągłe granie w tego samego pasjansa? W takim razie nadszedł czas, aby wypróbować ekscytującą grę o nazwie Spider Solitaire.

Od razu zauważysz, że ta gra ma 2 talie kart i warianty z wieloma kolorami, aby uczynić rzeczy bardziej skomplikowanymi i zabawnymi.

Nie jest to gra, w którą chciałbyś grać cały czas, ponieważ może być bardzo trudno wygrać. Istnieją jednak strategie, które drastycznie zwiększą twoje szanse.

Problem polega na tym, że musisz znać wszystkie zasady, zanim zaczniesz myśleć o graniu w tę niezwykłą grę w karty. Dlatego też w tym poradniku dla początkujących wyjaśnimy ci wszystko, co musisz wiedzieć o grze Spider Solitaire.

Konfiguracja Pasjansa Pająk dla początkujących

Oto jak można łatwo przygotować tę grę:

 • Weź 2 standardowe talie kart i potasuj je odpowiednio.
 • Następnie weź karty i ułóż 10 kol umn w polu gry lub tableau.
 • Kolumny tableau należyskonstruować w taki sposób, aby 4 najbardziej wysunięte na lewo kolumny tableau zawierały 6 kart, a pozostałe tylko 5 kart.
 • Podobnie jak w innych wariantach pasjansa, dolna karta każdej kolumny tableau będzie kartą odkrytą.
 • Po zakończeniu budowania tableau pozostanie tylko 50 kart, które zostaną ułożone w 5 równych stosach jako część zapasów.
 • Możesz przesuwać dowolne zakryte karty, aby budować sekwencje w kolejności malejącej i rozdawać nowe karty ze stosu, gdy skończą ci się opcje.

Tury w grze pasjans pająk

Podczas gry wpasjansa Pająk, na dole ekranu zazwyczaj wyświetlana jest liczba wykonanych obrotów lub ruchów. Jeśli chcesz być uważany za profesjonalistę, liczba obrotów powinna być jak najniższa.

Zrozumienie systemu punktacji, który może się nieznacznie różnić w zależności od witryny, zajmie trochę czasu. Nie musisz się martwić, że przegrasz grę, wykonując zbyt wiele ruchów, ale zalecamy zminimalizowanie ruchów, aby uzyskać najwyższy wynik.

Dobrą wiadomością jest to, że twój wynik wzrasta, gdy budujesz sekwencje i odwracasz zakrytą kartę. Tak długo, jak dobrze wykorzystujesz nowe karty, nie musisz martwić się o liczbę obrotów.

Zagraj w pasjansa pająka - zasady

Wszystkie warianty Pasjansa Pająka mają te same podstawowe zasady. Różnica wynika z faktu, że niektóre warianty mają wiele kolorów, co zmienia sposób przesuwania kart.

Poniżej znajduje się szczegółowe wyjaśnienie zasad różnych wariantów Pasjansa Pająka:

Zasady gry w pasjansa pająka w 4 kolorach

Pasjans Pająk w wersji z czterema kolorami jest szaloną i jedną z najbrutalniejszych gier pasjansowych, jakie kiedykolwiek powstały. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łączyć kolory w sekwencje, o ile tworzysz sekwencję malejącą.

Na przykład, 6 kier można umieścić na 7 pik, a 5 trefl na tej samej 6 kier. Tak więc sekwencja może zawierać 5, 6 i 7 kart w różnych kolorach.

Ograniczeniem tej gry jest to, że tylko karty należące do tego samego koloru mogą być przenoszone razem jako sekwencja. Ostatecznie, aby wygrać grę, będziesz musiał utworzyć sekwencje tego samego koloru od króla do asa na stosach fundamentowych.

W przeciwieństwie do darmowego Pasjansa Klondike, w Pasjansie Pająk z czterema kolorami można łatwo umieścić dowolną kartę lub sekwencję kart w pustej kolumnie.

Gra w pasjansa pająka - wersja 2 kolory Zasady

Kiedy grasz w tę wersję z dwoma kolorami kart online, zazwyczaj zobaczysz tylko 2 kolory kart w obszarze gry. Łatwo jest więc układać karty i przenosić je, ponieważ istnieją tylko dwa kolory. Podobnie jak w innych wariantach, tylko karty tego samego koloru mogą być przenoszone razem.

Jeśli chcesz grać w tę grę w domu, możesz traktować karty w różnych kolorach jako należące do innego koloru. Tak więc karty kier i karo będą w jednym kolorze, a karty pik i trefl w innym kolorze.

Reszta zasad jest taka sama jak w wariancie z czterema kolorami, a wszelkie sekwencje z kartami od króla do asa można przenieść do podkładu.

1 Suit Spider Solitaire Version - te same podstawowe zasady

Powinieneś grać w ten wariant, jeśli chcesz wygrać w Spider Solitaire. Jest łatwiejszy, ponieważ ma tylko jeden kolor, więc możesz układać karty bez martwienia się o różne kolory. Nadal jednak będziesz musiał przestrzegać kolejności malejącej, ponieważ ma takie same zasady jak dwa powyższe warianty.

Kiedy grasz w tę grę online, zauważysz, że wszystkie odkryte karty i karty z magazynu należą do tego samego koloru. Jeśli chcesz zagrać w domu, możesz założyć, że wszystkie karty należą do tego samego koloru i ułożyć je w odpowiedniej kolejności.

Strategie dla początkujących, aby zdominować Pasjansa Pająk

Oto kilka podstawowych wskazówek , które pomogą ulepszyć strategię gry w pasjansa początkującym graczom:

 • Spójrz na każdą odkrytą kartę i sprawdź, czy można ją przenieść, czy nie, zanim dobierzesz jakiekolwiek karty ze stosu.
 • Najlepiej jest tworzyć sekwencje tylko z jednym kolorem. Należy jednak wiedzieć, że nie zawsze jest to możliwe, a łączenie kolorów jest niezbędne do wygranej.
 • Wprzypadku pasjansa z wieloma kolorami, staraj się tworzyć sekwencje ze wszystkimi kolorami w miarę postępów w grze.
 • Jeśli nie widziszżadnych ruchów po dobraniu kart, możesz cofnąć ruch i sprawdzić, czy czegoś nie pominąłeś.
 • Jeśli jesteś bliski ukończenia sekwencji, włóż całą swoją energię w jej ukończenie, aby ułatwić sobie grę.

Kluczowe punkty dla początkujących graczy Spider Solitaire

Możesz grać wdowolną odmianę Pasjansa Pająk, ale Twoim zadaniem zawsze będzie układanie kart w kolejności malejącej i zapełnianie nimi wszystkich stosów fundamentów. Tak więc król będzie pierwszy, potem królowa, następnie walet, a sekwencja zakończy się asem.

Wariacje w grze istnieją tylko ze względu na różne kolory, a podstawy zawsze będą takie same. Wszystko, co musisz zrobić, to szukać kart o następnej najwyższej wartości i układać karty na wierzchu. Jeśli należą do tego samego koloru, to fantastycznie. Jeśli nie należą do tego samego koloru, możesz je tymczasowo ułożyć, aby przejść dalej.

Jako początkujący, przycisk cofania jest twoim przyjacielem i nigdy nie powinieneś zastanawiać się dwa razy przed jego użyciem. Pamiętaj, że starasz się tylko nauczyć, jak gra się w tę grę, a nie myśleć o zdobywaniu wysokich wyników.

Spróbuj opracować strategię, która pasuje do twojego stylu gry i nie przejmuj się zbytnio przegraną. W końcu chodzi o dobrą zabawę.

POWRÓT DO SPISU TREŚCI

Pasjans Pająk dla początkujących - najczęściej zadawane pytania

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące gry karcianej Spider Solitaire:

Jaki jest wspólny cel we wszystkich odmianach Pasjansa Pająk?

Aby wygrać, należy ułożyć karty w kolejności malejącej i upewnić się, że są w tym samym kolorze. Każda sekwencja zaczyna się od króla i zawsze kończy asem. Jeśli uda Ci się zbudować sekwencję w tym samym kolorze, zostanie ona automatycznie przeniesiona na stos podstawowy. Po zbudowaniu 8 sekwencji wygrasz grę.

Jakie są różnice między pasjansem pająkiem w 1 kolorze, 2 kolorach i 4 kolorach?

Główną różnicą w tych wariantach Pasjansa Pająka jest liczba kolorów. Pasjans Pająk z jednym kolorem ma jeden kolor, którym może być dowolny kolor, np. karo lub pik. Pasjans z 2 kolorami dzieli czarne i czerwone karty na różne kolory. Wreszcie, Pasjans Pająk z 4 kolorami ma wszystkie 4 kolory, co czyni go jedną z najbardziej ekscytujących i skomplikowanych gier w pasjansa.

Dlaczego planowanie strategiczne jest ważne w Spider Solitaire?

Pasjans Pająk jest bezlitosny i stanowi większe wyzwanie dla nowych graczy niż ktokolwiek inny. Musisz więc mieć plan, aby poradzić sobie z grą i prawidłowo ułożyć karty. Jeśli nie masz pojęcia, co robisz, bez wątpienia ułożysz karty, ale nigdy nie wygrasz. Dlatego właściwa strategia jest koniecznością.

Jakiej rady udzieliłbyś komuś, kto stara się wygrać w Spider Solitaire?

Chcemy cię zapewnić, że nie jesteś sam i że przegrywanie jest częścią gry. Możesz jednak poprawić swój współczynnik wygranych, stosując się do wskazówek, takich jak powolna gra i strategiczne myślenie o każdym ruchu, koncentrowanie się na sekwencjach z jednym kolorem, unikanie dobierania z zapasów przed wyczerpaniem opcji i używanie przycisku cofania w razie potrzeby.

Jak liczba tur wpływa na mój wynik w Spider Solitaire?

Każdy wykonany ruch nieznacznie obniża wynik. Tak długo, jak wykonujesz prawidłowe ruchy, zwiększasz swój wynik, tworząc sekwencje i odkrywając karty. Tak więc efekt większej liczby tur można zneutralizować, wykonując prawidłowe ruchy.

Jaki jest wpływ konfiguracji Spider Solitaire na rozgrywkę?

Jeśli konfiguracja jest nieprawidłowa, wygrana może okazać się niemożliwa. Dobrą wiadomością jest to, że łatwo jest skonfigurować grę, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, które udostępniliśmy powyżej. W pasjansach online, strona internetowa zajmuje się konfiguracją, więc możesz zacząć grać od razu.